Танцювально - рухова терапія

Танцювально - рухова терапія

Танцювально - рухова терапія - Психотерапевтичний метод чи справжнє життя? «Ми не втрачаємо себе в танці, ми себе знаходимо» - Габріела Рот. Ми приділяємо багато уваги навчанню та розумовій діяльності. Здобувши прекрасний розвинений мозок з купою функцій та можливостей, людина справедливо і з задоволенням їм користується. Школа, інститут, кар’єра, соціальні зв’язки. Є, куди пристосувати вищі коркові функції. З емоціями та почуттями ми знайомі дещо менше. Хоча вони теж проживають в нашому мозку, але вважаються не такими поважними особами, як думки. Ніхто не говорить, що йому заважає зайвий розум, але багато хто поскаржиться на надлишок емоцій. Дуже часто вони залишаються невисловленими або забороненими. На щастя, з плином часу з‘являється все більше інформації про важливість прийняття і висловлення почуттів.

Дивне питання, правда? Ви, можливо, посміхаєтесь або відчуваєте роздратування. Справді, невже моє власне тіло може бути для мене незнайомцем?

А тепер згадайте, коли Ви дозволяли своєму тілу спонтанний рух, розслаблення, коли прислухались до нього з цікавістю і досліджували його? На жаль, частіше за все ми звертаємо увагу на тіло лише,  коли воно хворе або перевтомлене. Чи знаєте Ви, як Ваше тіло проживає емоції та думки?

Чого хоче Ваше тіло?

Запевняю Вас, що увага та цікавість, приділена своєму тілу — змінить Ваше життя назавжди. І мова не про форму, вагу чи сильні м‘язи. Мова про те, як увага та турбота про тіло змінює емоції, думки, дарує відчуття волі та задоволення. І допомагає згадати про те, що тіло — наш найщиріший та найближчий друг, затишний дім, невичерпний ресурс.

Таку м‘яку та лагідну увагу дарує тілу метод танцювально-рухової терапії (ТРТ). Цей метод психотерапії використовує рух і танець для емоційної, пізнавальної, фізичної та соціальної інтеграції особистості.

Він доступний для людей будь-якого віку та фізичної форми. Не потрібно вивчати рухи та вміти танцювати. В методі за використовується спонтанний рух, справжній та неструктурований. Кажучи простіше, будь-який рух, навіть рух Ваших очей, поки Ви читаєте зараз цей текст — вже і є танцем.

Це дуже цікаво. Бо на занятті ми вивчаємо себе найприроднішим методом. В безпечному просторі з турботливим супроводом.

ТРТ допомагає працювати з такими важливими темами, які не можуть бути висловлені або з довербальними травмами.

А ще — тіло не вміє обманювати. Тому йому безперечно можна довіряти.

Насправді, з усіма. Але визначемо насамперед — розслаблення і зняття напруги, контакт з собою та іншими, стосунки, кордони, ресурси, бажання, висловлення емоцій та почуттів, розвиток креативності та творчого прояву, самооцінка.

Заняття може відбуватись індивідуально та в групі.

Спочатку ми проводимо практики для направлення уваги до нашого тіла. 

Потім відбувається робота з певною темою. Під керівництвом ведучого учасники виконують цікаві і корисні вправи та практики і мають можливість обговорити свої почуття і отримати зворотній зв‘язок від учасників і ведучого.

На завершення проводимо техніки релаксації.

На протязі заняття використовуються також арт-терапевтичні практики, робота в техніці бодіворк та інші тілесні практики.

Заняття відбуваються в форматі закритої терапевтичної групи, яку відвідують стабільний склад учасників на протязі певного часу. А також є формат відкритих зустрічей, куди можуть прийти всі, хто хоче познайомитись з методом або вже знайомий. 

Це безперечно корисний та ресурсний метод, бо знайомство з методом ТРТ знайомить нас із самими собою.

| Фахівець з танцювально - рухової терапії:

Лікар - психотерапевт, лікар - невролог

Індивідуальна танцювально - рухова терапія

Групова танцювально-рухова терапія (курс - 8 занять)